A homloklebeny terápia agyunk frontális lebenyének "újraprogramozását, huzalozását" foglalja magában.
A homloklebenyt hívhatjuk az agyunk “számítógépének” is.
Itt zajlik a különböző mozgások összerendezése, a beszédképzés, a figyelem, a koncentráció és a munkamemória folyamatainak irányítása.
Ezek a képességek, készségek azok, amelyek elengedhetetlenek az eredményes, sikeres iskolai teljesítéshez. Ezen kívül itt történik az érzelmek, a motiváció, a személyiség, az agressziókontroll, az ítéletalkotás és az önmonitorozás képességeinek vezérlése is, amelyek a későbbi, iskolán kívüli helyzetekben is megkönnyítik az életben való eligazodást.
A homloklebeny tréning az Alapozó mozgásterápiára épül.
A program során a mozgást, a beszédet és a gondolkodást kötjük össze olyan gyakorlatokkal, amik a homloklebenyünket intenzíven ingerlik, és fejlesztik. Pozitív hatással vannak a gondolkodási folyamatokra, az idegrendszeri hálózat megerősítésére, és új kapcsolatokat hoznak létre. Olyan összetett gyakorlatokat végzünk, amivel agyunk teljesítőképességét, rendszerező képességét, reakciósebességét jelentősen javíthatjuk. Megtanítjuk figyelmünket egyszerre több dolgon hatásosan rajtatartani, vagy éppen a külső ingerek kizárásával egy dologra összpontosítani.
Ez az idegrendszeri újrarendeződés segíthet abban, hogy a fent említett területek a lehető legharmonikusabban, hatékonyan és optimálisan működjenek, megkönnyítve így a mindennapi tevékenységek, a tanulás és munka elvégzését.