A TERÁPIA JELENLEG SZÜNETEL
Óvodásoknak, iskolásoknak
A pszichodráma csoportos személyiségfejlesztő, önismereti terápiás módszer. A megjelenített történetek, cselekvések közben tapasztalt érzések átélésén, tudatosításán keresztül hat a résztvevőkre.
Gyerekeknél a mesék,
a kitalált történetek vagy valós élethelyzetek egyaránt alkalmasak a belső érzetek megfogalmazására. A csoportforma segít, hogy több szerepben, helyzetben, egymással együttműködve próbálják ki magukat. A spontán, kreatív, aktív viselkedés erősítésével, felszínre hozásával növeli a hétköznapi élet nehézségeivel szembeni ellenállást.
Hasonló korú,
különböző nehézségekkel küzdő gyerekek jelentkezhetnek a csoportba. A játék során szerepekben próbálhatják ki magukat: mesealakok, kitalált, valóságos személyek egyaránt lehetnek. A csoport célja, hogy a gyerekeket érzékenyítse egymásra, önmagukra; kapjanak visszajelzéseket. A mindennapokban használt viselkedéseik bővüljenek, rugalmasabban tudjanak a nehézségekre reagálni.
A csoport kezdete előtt
a szülőkkel külön beszélgetünk, ezen a találkozáson lehetőség van a problémákat átbeszélni. A szülőkonzultáció további célja, hogy a csoportra való alkalmasságot megítéljük. Szükséges esetben a gyerekkel külön is találkozunk. A csoport végeztével a szülők visszajelzést, javaslatot kapnak a gyermekről.
A foglalkozásokat tartja:
Szűcs Mónika

pszichodráma csoport vezető